Якщо військовослужбовеця визнають непридатним із виключенням з військового обліку, то його частина зобов’язана видати наказ про звільнення.
У важких випадках лікування поранених захисників продовжують / фото Zelenskiy Official
Після поранення військовий продовжує отримувати грошове забезпечення та додаткову винагороду під час лікування. Про це засновниця ГО “Адвокати для військовослужбовців” Євгенія Рябека розповіла в інтерв’ю “Новинарні”.
“Умови: поранення сталося під час участі в бойових діях і є відповідна довідка про це – Додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Лікування триває мінімум один тиждень і максимум – чотири місяці. Але є нюанси. У деяких випадках законодавство передбачає триваліші терміни лікування. Їх продовжують за рішенням чи довідкою медичного закладу або ВЛК”, – поснила вона.
Рябека стверджує, що за законом після спливання граничного терміну безперервного перебування на лікуванні (в тому числі й у відпустці) військовослужбовець підлягає огляду ВЛК для вирішення питання про придатність його до військової служби.
Відео дня
За її словами, під час цього медогляду вирішують, чи потребує він подального лікування, або ж встановлюють стан його придатності до служби. Якщо його визнають непридатним із виключенням з військового обліку, то його частина зобов’язана видати наказ про звільнення. Адвокатка додала:
“Людина має бути долікована. Тому у важких випадках, коли є ампутації, лікування продовжують. Керівник закладу охорони здоров’я має направити пораненого на ВЛК, щоб там визначили таку потребу. Якщо людина потребує операцій або іншого лікування, то цей лікарняний продовжують”.
Мобілізація в Україні – проходження ВЛК
Термін дії висновку Військово-лікарської комісії (ВЛК) становить лише рік. Про це розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко. За словами юристки, це треба пам’ятати на випадок, якщо представники ТЦК та СП мають сумніви щодо придатності потенціального призовника. Також бажано мати резервні копії документів на випадок технічних збоїв.