
Відсоток тих, хто повернеться, залежатиме від державної програми, вважає Головаха.
Багато з тих, хто був змушений виїхати, втратили свої домівки, каже Євген Головаха / фото ua.depositphotos.com
Відсоток українців, які після завершення бойових дій захочуть повернутися додому, залежатиме від державної програми, вважає директор Інституту соціології Євген Головаха. Про це він сказав в інтерв’ю виданню IPG-Journal.
За його словами, намір повернутися, про який вони зараз говорять, – це “абстрактне бажання”, адже приїжджати вони збираються “тільки після завершення бойових дій, а також за умови, що буде можливість отримати в Україні нормальну роботу”. Проблему ускладнює і те, каже Головаха, що багато з тих, хто був змушений виїхати, втратили свої домівки.
“За цих обставин розраховувати, що більшість повернеться, неможливо. Як казала головна фахівчиня України з демографії Елла Лібанова, якщо 50 відсотків з тих, хто виїхав, повернуться, вона буде щаслива. Я, в свою чергу, прогнозував від 30 до 50 відсотків. Але цей відсоток залежатиме від державної програми”, – зазначив соціолог.
Відео дня
Він нагадав, що в Україні вже існує Міністерство національної єдності, “яке має перейматися безпосередньо цією проблемою”, тож він висловив бажання “побачити програму його діяльності”.
Читайте також:
Росіяни вдарили по ТЕС у Миколаєві модернізованими “Шахедами”, – Кім
Школи Львівщини переводять на дистанційку через спалах ГРВІ
Зеленський озвучив нові втрати України у війні
“Давайте подивимося, скільки за ці роки було створено антикорупційних організацій. Але якими є результати їхньої діяльності? Якби всі вони виконували свої обов’язки, в Україні вже б зникла вся корупція, і ми б ще могли допомогти в цьому європейцям”, – додав Головаха.
Українські біженці: останні новини
Як повідомляв раніше УНІАН, з кожним місяцем війни все більше українців залишатимуться за кордоном, вважає директорка Інституту демографії та проблем якості життя Елла Лібанова. За її словами, так відбувається, бо українці адаптовуюиться до життя в іншій країні.
Чехія дозволить українцям залишитися назавжди. Однак, схоже, що скористатися такою можливістю зможуть лише досить забезпечені біженці, адже для отримання дозволу на постійне проживання в Чехії іноземець повинен мати річний дохід 440 000 крон брутто (18 480 євро) або більше, тобто щонайменше 1,5 тисячі євро на місяць.
У Польщі українських біженці хочуть обмежити у безплатній медицині. Новий законопроєкт від партії “Конфедерація” передбачає, що безкоштовне медичне обслуговування для українських біженців надаватиметься лише за умови, що вони платять внески на медичне страхування у країні.