Звичайні побутові прилади, які часто залишають увімкненими в розетку, можуть споживати електроенергію навіть тоді, коли ними не користуються
Багато хто не звертає уваги на “прилади-вампіри” / фото ua.depositphotos.com
Цієї зими через різке зростання цін на електроенергію багато сімей відчують на собі додаткові витрати. Наслідки святкових витрат у поєднанні зі зростаючими рахунками змусять людей економити перед Новим роком 2025.
Видання Express пише, що багато хто не звертає уваги на “прилади-вампіри”, які непомітно вписуються в наші рахунки за електроенергію. Це такі гаджети, які, навіть будучи вимкненими або перебуваючи в режимі очікування, все одно примудряються споживати дивовижну кількість енергії.
Фред Гаррінгтон, генеральний директор компанії Coupon Mister, визнає, що Різдво – досить дорога пора року, навіть якщо не турбуватися про додаткові рахунки за електроенергію в новому році.
Відео дня
“Економія енергії в січні – це чудово, але ще краще, якщо ви зможете почати економити під час Різдва. Секрет у тому, щоб знайти баланс між святковим настроєм і здоровим глуздом”, – зазначив він.
Ігрові приставки
Сучасні ігрові приставки значно потужніші за своїх попередників, що призводить до високого споживання енергії. Такі функції, як миттєве увімкнення, фонові оновлення та налаштування швидкого запуску, змушують їх працювати частково, що призводить до непотрібного споживання енергії.
Настільні комп’ютери
Настільні комп’ютери продовжують споживати електроенергію навіть тоді, коли ними не користуються, особливо якщо вони перебувають у сплячому режимі або режимі очікування.
Ноутбуки
Ноутбуки також споживають енергію, навіть коли їх не використовують, особливо якщо перебувають у режимі очікування або сплячому режимі. Батарея, екран і фонові процеси, продовжують споживати електроенергію для підтримки роботи.
Посудомийна машина
Багато посудомийних машин оснащені цифровими дисплеями або датчиками, які залишаються увімкненими, споживаючи електрику для підтримання налаштувань або підготовки до наступного циклу миття. Крім того, якщо посудомийна машина переведена в режим очікування, вона все одно споживає енергію.
Пральна машина
Пральні машини – незамінні прилади, але навіть у вимкненому стані багато сучасних пральних машин споживають енергію в режимі очікування, щоб підтримувати роботу цифрових дисплеїв, датчиків або внутрішнього годинника.
Сушильна машина
Сушильні машини можуть стати енергетичними вампірами, якщо залишати їх увімкненими в розетку, коли вони не використовуються, особливо сучасні моделі з цифровими дисплеями, датчиками і функціями очікування.
Мікрохвильова піч
Мікрохвильові печі також споживають енергію в режимі очікування. Такі функції, як годинник, цифрові дисплеї або сенсорні панелі, залишаються активними, споживаючи електроенергію.
Розумна колонка
Цей прилад постійно споживає електроенергію, щоб залишатися на зв’язку та сприймати голосові команди. Навіть коли вона не використовуються, то залишається в режимі очікування, чекаючи активації. Такі функції, як розпізнавання голосу, постійно ввімкнені режими прослуховування та фонові завдання, сприяють постійному споживанню енергії,
Телевізор
У режимі очікування телевізор підтримує в активному стані такі функції, як датчик дистанційного керування, мережеве підключення або функція швидкого запуску, споживаючи електроенергію.
Кавомашина
Скромна кавоварка – ще один прилад, який витрачає енергію в режимі очікування. Підтримуючи тепло або зберігаючи налаштування для наступного приготування, вона постійно споживає енергію.
Щоб звести до мінімуму кількість енергії, яка витрачається даремно, Фред дав кілька порад:
Раніше УНІАН писав, яка техніка тягне найбільше електроенергії.