Не знайомі з реаліями війни цивільні, особливо іноземці, можуть діяти досить необережно.
Охорона високих іноземних гостей лягає на плечі УДО / фото facebook.com/udoukyiv
З початком повномасштабної війни кількість високопоставлених іноземних делегацій, які приїжджають в Україну, тільки збільшилася. За їхню безпеку відповідає Управління державної охорони, більш відоме за абревіатурою УДО.
Катерина, оперативник УДО, яка відповідає за безпеку таких делегацій, в інтерв’ю LIGA.net розповіла, що охороняти високопоставлених гостей в умовах війни дуже непросто. Вона згадує один характерний епізод, що мав місце на самому початку війни.
Тоді високопоставлених іноземних гостей одразу почали возити у щойно звільнену Бучу. Причому маршрут встигли убезпечити лише в загальних рисах. Йдучи вулицею міста, один із лідерів Європейського Союзу рефлекторно відфутболив з-під ніг якусь бляшанку. Цей банальний рух у щойно звільненій від росіян Бучі змусив заціпеніти всю службу охорони, що супроводжувала високу делегацію. Адже ця бляшанка запросто могла виявитися замінованою.
Відео дня
“Перший візит осіб, що охороняються, до міста ми готували ретельно, але швидко. Виходили з того, що небезпека – скрізь. Ще було видно, де зупиняли ворожі атаки, де палили колони. Ще не вся техніка і тіла були прибрані. У населених пунктах могли залишатися окремі окупанти або ворожі ДРГ. Могли залишатися вибухові пристрої, звісно, наші фахівці зробили маршрут делегацій максимально безпечним. Але за кілька днів зачистити все місто повністю неможливо”, – розповіла Катерина.
Звісно, перед поїздкою до Бучі іноземних гостей проінструктували, що відхилятися від маршруту і чіпати будь-що, що валяється на шляху, категорично не можна.
Читайте також:
Суд у справі Фаріон: підозрюваного залишили під вартою, а її донька заявила про погрози
“Голодую”: у центрі Києва поранений ветеран з Маріуполя просить на їжу та житло (відео)
Сержант про мобілізацію: Дядьки 50+ вже “не тягнуть”, тим паче, в штурмових підрозділах
Однак це лише один епізод, який, на щастя, обійшовся без наслідків. За словами Катерини, її колеги з інших країн часто дивуються, як українцям вдається настільки обмеженими силами і засобами в умовах воєнного стану успішно виконувати свої функції.
“Робоча атмосфера в прифронтових містах більш напружена. Коли готуємо візити делегацій у прифронтові регіони, це вже інший рівень підготовки, інше спорядження, інша зброя. Київ – це все ж таки більш безпечне місце, тут все ж таки менше ризиків того, що може прилетіти, ніж біля лінії фронту”, – розповідає жінка.
За її словами, під обстріли з охоронюваними особами їй не доводилося потрапляти. Катерина допускає, що це може бути результатом дипломатичних домовленостей іноземних гостей, які приїжджають, з російською стороною.
“Хоча ми, звісно, завжди враховуємо загрозу обстрілів під час планування графіків і маршрутів делегацій, плануємо укриття. І на кожній локації ми знаємо, що робити в разі тієї чи іншої загрози”, – уточнила співробітниця УДО.
Катерина зазначила, що для співробітників охорони завжди важливо зберігати “покер-фейс” – спокійний незворушний вигляд, незалежно від обставин. Тому що особи, яких охороняють, завжди оцінюють ситуацію за реакцією охорони.
Війна в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, під час російської атаки по Києву вранці 1 січня пошкоджень зазнали, зокрема, адміністративні будівлі Верховної Ради України. Унаслідок удару “шахедом” вибухова хвиля пошкодила приміщення, де розміщені комітети та підрозділи Апарату.
Також ми розповідали історію, яка надихнула президента Володимира Зеленського. Глава держави розповів про бійця Сил спеціальних операцій, який проходить реабілітацію в американській лікарні. Після візиту Зеленського у бійця нарешті почався прогрес у реабілітації.