Росія робить ставку на те, що українські Сили оборони закінчаться швидше, каже експерт.
Дикий спрогнозував подальший розвиток війни / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот
Мобілізаційного ресурсу у росіяни залишилося максимум на рік ведення повномасштабної війни. Про це в ефірі “Radio NV” заявив екскомандир роти батальйону “Айдар”, військовий аналітик Євген Дикий.
“Вони зробили ставку, що в такому разі економити ці ресурси немає сенсу. Краще їх кидати як у пічку, палити зараз, з тим, що ми здуємося раніше. У них на рік, в нас за діючим розкладом, дай боже, щоб на пів року. Зараз вся ставка на те, щоб зламати нас за цю зиму. Це ризикована ставка. Якщо ми виявимося краще, ніж вони про нас думають, якщо ми витримаємо цей зимовий натиск, то все – далі в них фактично обвал, вони здуваються”, – пояснив Дикий.
Він додав, що наразі ситуація з поповненням особового складу для Сил оборони складна. І враховуючи це, стратегія росіян може спрацювати.
Відео дня
“Вона ризикована, але вона цілком може спрацювати. Ми можемо зламатися ще до весни. Адже на сьогодні ми набираємо в півтора раза менше бійців, ніж за цей час несемо санітарні втрати. Це не враховуючи СЗЧ. І саме тому у нас найважча ситуація з початку 2022 року”, – додав Дикий.
За словами експерта, Україна понад два роки “як слід” не поповнювала склад Сил оборони. І саме через це наразі ми маємо проблеми з нестачею особового складу серед захисників.
“У чому різниця між нами та росіянами. У нас величезний мобілізаційний резерв, не задіяний. На відміну від них. Вони два роки його вибирали й вибрали. Нас навпаки неторкнутий. Але якщо він і далі буде лишатися неторкнутим – який сенс, що він у нас був? Якщо ми не перетворимо мобрезерв на реальне поповнення – в такому разі їхня стратегія може виявитися виграшною”, – відзначив Дикий.
Мобілізація в Україні: що треба знати
Напередодні у Верховній Раді спростували інформацію західних ЗМІ, заявивши, що Київ не розглядає можливість зменшення мобілізаційного віку з 25 до 18 років, а також мобілізацію жінок.
Тим часом журналісти Bloomberg відзначають, що в Україні різко зросла кількість випадків самовільного залишення частини. За даними Генеральної прокуратури, в 2024 році ця цифра зросла ушестеро.