
За словами нардепа, у Міноборони та Генштабу виникли розбіжності щодо законопроєкту.
Чернєв також висловився щодо питання зниження мобілізаційного віку / Колаж УНІАН, фото – УНІАН/Надія Пришляк, УНІАН
Законопроєкт про демобілізацію військових в Україні все ще викликає суперечки між Міноборони та Генштабом. Про це розповів депутат від “Слуги народу”, заступник глави комітету з нацбезпеки і оборони Єгор Чернєв в інтерв’ю виданню Telegraf.
Що із законопроєктом про демобілізацію
Зокрема, Чернєв поділився, що в Міноборони стверджують про те, що демобілізаційний законопроєкт є, але його поки що не показують комітету з нацбезпеки і оборони. Цей закон поки що не зареєстрований і офіційно на сайті Верховної Ради не опублікований.
“Наразі Міністерство оборони і Генеральний штаб не можуть дійти згоди між собою щодо того, чи підтримується цей законопроєкт. Міністерством оборони законопроєкт був розроблений, а Генеральний штаб його не підтримує через брак військовослужбовців, якими можна буде замінити тих, хто піде з армії. Тому ми чекаємо, коли вони між собою розберуться. З одного боку, я розумію Генеральний штаб, який відповідає загалом за війну ведення бойових дій, а з іншого боку, я абсолютно розумію людей, які воюють. Вони не те що втомилися, а вже не мають сил залишатися в окопах і мають бути замінені новими людьми”, – сказав Чернєв у розмові з журналістами.
Відео дня
Чи планують знижувати мобілізаційний вік до 18 років
Також нардеп зазначив, що зниження мобілізаційного віку до 18 років у парламенті не розглядають, незважаючи на брак військовослужбовців. Він пояснив, що контракти для людей віком 18-24 роки були створені для того, щоб вирішити цю проблему.
“Дійсно, на сьогоднішній день ми не розглядаємо питання зниження мобілізаційного віку. Була ініціатива від Кабінету міністрів щодо залучення людей віком 18-24 років підписати контракт. Ця ініціатива викликала певний резонанс усередині війська: чому молодим платять такі великі гроші, а нам, які пішли добровольцями, ці гроші не платять. Я не Міністерство оборони, яке розробляло цю ініціативу, але я так розумію, що вони виходили з двох альтернатив: або зниження мобілізаційного віку, або ж надати стимули людям у проміжку 18-24 років, щоб вони самостійно прийшли. Тому поки що рішення щодо зменшення мобілізаційного віку немає, не обговорюється”, – наголосив Чернєв.
Чи буде мобілізація після скасування воєнного стану
Крім того, нардеп висловився про чутки щодо того, що навіть після скасування воєнного стану мобілізація в Україні триватиме. Він вважає, що це малоймовірно.
Читайте також:
Міноборони розробило альтернативу демобілізації, – Веніславський
“Рано радіти”: у ВР назвали ризики під час можливого перемир’я
Зеленський розкрив деталі про спецконтракти для молоді у ЗСУ
“Я не бачу підстав для продовження мобілізації. Більше того, я думаю, що багато що зміниться після підписання мирної угоди. Перш за все, з боку наших партнерів, адже ми багато в чому залежимо від них. Забезпечення такої величезної армії, а ще й підбір туди мобілізованих, обійдеться в 60% нашого державного бюджету. Тому я дуже сумніваюся, що ми зможемо собі дозволити ще й збільшувати якимось чином армію. Таку кількість ми точно не будемо залишати, тому що це неможливо. По-перше, людей потрібно відпустити, демобілізувати і дати їм відпочити. По-друге, дуже складно знайти нових людей. По-третє, дуже складно знайти фінансування в умовах мирного часу, без підтримки партнерів, для того, щоб фінансувати таку величезну армію”, – заявив Чернєв.
Демобілізація в Україні – важливі новини
Раніше заступник керівника Офісу президента Павло Паліса висловився про демобілізацію в Україні. За його словами, просто звільнити військових, не створивши умови для їхньої заміни, було б неправильно.
Крім того, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україна втратила б третину армії, якщо надати можливість демобілізуватися тим, хто відслужив три роки. На сьогодні угруповання військ Росії, що бере участь у бойових діях в Україні, налічує вже 623 тисячі.