Російська армія істотно перевершує українську в піхоті, зазначив боєць.
В Україні триває мобілізація / колаж УНІАН, фото УНІАН
Добровольці в Україні стали рідкісним явищем. Це або достроково звільнені засуджені, або молоді люди, які досягають повноліття, або чоловіки, яких ловлять співробітники ТЦК і СП. Про це розповів командир 1-го окремого штурмового батальйону імені Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” лейтенант Дмитро Філатов із позивним “Перун”, передає hromadske.radio.
“Зараз противник суттєво переважає нас у піхоті. Найбільша проблема (для ЗСУ – УНІАН) – це особовий склад”, – зазначив боєць.
За словами командира, його батальйон проводив рекрутинг серед умовно достроково звільнених засуджених одразу після того, як в Україні було ухвалено закон про їхню добровільну мобілізацію:
Відео дня
“Хлопець, який займався відбором, дав дуже гарне формулювання. “Це останні добровольці”. Тому що останні добровольці – це саме засуджені”.
Крім колишніх ув’язнених, добровільно призиваються в Україні здебільшого хлопці, які досягли 18 років і емоційно налаштовані на боротьбу за свою країну: “Вони досягають повноліття і призиваються. Така категорія є, але їх не так багато”.
Читайте також:
У “Слузі народу” відреагували на ідею розформувати ТЦК
Законопроект про демобілізацію мають напрацювати до 18 грудня, – нардеп
Рекрутинг, а не “бусифікація”: боєць ЗСУ заявив про необхідність реформування ТЦК
Говорячи про решту тих, хто йде служити в Сили оборони, Філатов заявив, що це “люди, які сумлінно приходять виконувати свій обов’язок. Але їх ловлять ТЦК”.
“Той, хто оцінює ризики і дивиться на ситуацію, розуміє, що ризик того, що він загине, є. Він дивиться на дружину, на дітей і в його свідомості виникають питання: “чому мені потрібно захищати цю країну?” Це складний вибір. Тому немає добровольців”, – додав боєць, наголосивши, що ті, у кого була “гаряча кров”, і вони рвалися в бій, або вже в армії, або загинули.
Бронювання від служби в армії – актуальне
Нагадаємо, 15 листопада уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання підприємствами “критичності”. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ці оновлення стосуються дотримання принципу справедливості:
“До 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних і мають право бронювати співробітників. За результатами цього аудиту, було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути”.