Це потрібно зробити у семиденний термін.
В Україні триває мобілізація / колаж УНІАН, фото УНІАН
В Україні у період мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані протягом семи днів повідомляти відповідні органи про зміну сімейного стану, адреси проживання, роботи та інших даних. Партнерка Attorneys at Law “Leshchenko, Doroshenko & Рartners” Лідія Карплюк розповіла у коментарі “РБК-Україна”, які можуть бути штрафи за це.
Згідно з законодавством, призовники, військовозобов’язані, резервісти повинні повідомляти органи, у яких перебувають на військовому обліку зміну таких даних:
- сімейного стану;
- адреси проживання (перебування)
- номерів телефону;
- адреси електронної пошти (за її наявності),
- отримання освіти;
- отримання нової посади.
Це потрібно зробити у семиденний термін. Оновити інформацію можна також через ЦНАПи та через “інформаційно-телекомунікаційні системи”.
Відео дня
Якщо ж порушити правила військового обліку, то людину можуть оштрафувати за адміністративне правопорушення. Однак у примітні до відповідної статті закону вказується, що грошове покарання не застосовують, якщо ці дані державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів може підтягнути через електронний обмін інформацію з іншими реєстрами, базами чи системами державних органів.
З цього випливає, що оштрафувати на несвоєчасне повідомлення про зміни можуть тільки якщо потрібної інформації у держави немає.
“Притягнути до відповідальності за ст. 210 КУпАП, якщо ви протягом семи днів не повідомили ці дані можуть, якщо відсутній реєстр чи база даних, з яких можна почерпнути таку інформацію. Наприклад, якщо про прийняття на роботу роботодавець повідомляє податкові органи і відповідно інформація про місце роботи є у цих органів, то навряд чи дані щодо зміни посади можна знайти в якомусь державному реєстрі”, – зазначає юристка.
Те саме стосується й змін стану здоров’я. Оскільки якоїсь узагальненої бази даних немає, а тому якщо у людини нема встановленої інвалідності, то тимчасові проблеми зі здоров’ям можуть розглядатися як порушення обов’язку повідомляти про зміни у стані, які впливають на виконання військових обов’язків.
“В Україні також немає якогось реєстру номерів телефонів, засобів зв’язку та адрес електронної пошти. Тому якщо при наступному візиті ви повідомите відмінні від попередніх засоби звʼязку, то і це гіпотетично можна вважати порушенням”, – підсумувала Карплюк.
Мобілізація в Україні
Раніше юристи пояснювали, чи дають відстрочку, якщо вже є штраф від ТЦК.
Адвокат Тетяна Савченко розповідала, кого мобілізують з 1 грудня в першу чергу.
Вісім із десяти спійманих Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) ухилянтів стають хорошими солдатами, заявив ветеран АТО, екс-командир роти батальону “Айдар” Євген Дикий в інтерв’ю для LIGA.net.