
На казанському підприємстві КАПО йдуть роботи одразу над сімома літаками Ту-160.
Капітальний ремонт одного Ту-95МС може обходитись росіянам у понад 45 млн доларів / фото ПАТ “Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс імені Г.М. Берієва”
Росіяни інвестували значні кошти в ремонт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС – це свідчить про намір використовувати радянські машини ще багато років. Відповідні документи були представлені приватною розвідувальною компанією Dallas.
Згідно з ними, у березні в Міністерстві оборони РФ затвердили і профінансували капітальний ремонт шести бомбардувальників Ту-95МС.
Контракт вартістю понад 270 млн доларів був укладений з 360-м Авіаційним ремонтним заводом (Рязань) та Авіаційним науково-технічним комплексом ім. Г.М. Берієва (Таганрог).
Відео дня
Таким чином, з урахуванням кількості машин, капітальний ремонт одного Ту-95МС може обходитись росіянам у понад 45 млн доларів.
РФ виділила сотні мільйонів доларів на літаки / фото dallas-park.com
РФ виділила сотні мільйонів доларів на літаки / фото dallas-park.com
Не менш цікавими є дані по інших літаках. Як стало відомо, на Казанському авіаційному заводі імені Горбунова йдуть роботи одразу над сімома літаками Ту-160. Вони мають номери 705, 801, 401, 703, 804, 904 і 905.
“Серед цих літаків чотири Ту-160 вже знаходяться на стадії глибокої модернізації, завершення якої заплановано на 2026 рік”, – повідомляють аналітики Dallas.
Паралельно в Казані збирають прототип футуристичного бомбардувальника ПАК ДА (“Перспективний авіаційний комплекс дальньої авіації”) під кодовою назвою “Виріб 80”.
Мова йде про статичний прототип, призначений для наземних випробувань малопомітної конструкції. Зараз він знаходиться в процесі монтажу компонентів. Повідомляється, що роботи можуть завершити протягом декількох років.
Таким чином, протягом кількох наступних років російський флот стратегічних бомбардувальників може зрости майже на два десятки справних бортів, що збільшить його залповий потенціал до понад 100 ракет дальнього радіусу дії.
“Такий арсенал становить значну загрозу навіть для країн, які можуть похвалитися передовими системами протиповітряної оборони”, – додають фахівці Dallas.
Російська зброя – що треба знати
Раніше у приватній розвідувальній компанії заявили, що у цьому році російська корпорація “Тактичне ракетне озброєння” планує виготовити 633 крилаті ракети типу Х-101.
Таким чином, середньомісячний плановий темп виробництва цих ракет становить приблизно 53 одиниці на місяць.
Нагадаємо, у минулому році УНІАН писав, що Москва почала використовувати нову версію Х-101, яка має подвійну бойову частину. Це робить ракету ще більш небезпечною.