Наразі за кордоном є сотні українців, які готові вступити до лав нашої армії, зазначив офіцер ЗСУ.
Український офіцер пояснив, за яких умов ТЦК та СП в Україні можуть стати непотрібними / колаж з фото УНІАН
Демобілізація в Україні залежить від якості мобілізаційних заходів і, якщо здійснити кілька кроків, то можна ліквідувати Територіальні центри комплектування та соцпідтримки.
Про це в ефірі “Апостроф TV” заявив підполковник, старший офіцер командування Сухопутних військ ЗСУ Павло Кишкар. “Це взаємопов’язані судини. Якщо ви не налагодите чесний діалог із суспільством по мобілізації, ви не можете говорити про демобілізацію. Оскільки вам просто не буде чим замінити цих людей. Якщо ми сформуємо у питанні мобілізації чесну історію, коли командири зможуть напряму забирати до себе людей, а потім відправляти їх на базову воєнну підготовку. Також, – запровадити систему з переходами, коли командир не може тебе не відпустити, якщо на тебе прийшло відношення з іншої військової частини”, – сказав Кишкар.
На думку офіцера, “це відразу розв’яже питання з мобілізацією”. Він додав, що питання демобілізації в Україні буде розв’язуватися лише після того, як вдасться наповнити людьми військові частини, які діють.
Відео дня
“Поки що це питання якісно – наголошую, не чисельно, а якісно не вирішено. Люди, які зараз йдуть у ТЦК, вони потрапляють у невідомість. Ця невідомість лякає настільки, що люди навіть готові покидати межі країни”.
Другий аспект, який наразі провалений державою, на думку Кишкаря – це комунікація з українцями, які перебувають за кордоном. “Я знаю на практичній основі, скільки людей у Чехії перебуває. Це сотні людей, готові прийти до війська. Але в чесну історію. Коли знають, хто командир, яку посаду будуть обіймати, які від неї вимагаються навички”, – сказав Кишкар.
Третім кроком, вважає військовий, є необхідність збільшувати кількість та чисельність міжнародних чи інтернаціональних підрозділів. “Моє креативне мислення дозволяє креативно говорити, що ТЦК можна ліквідувати завтра. Якщо ви запровадите цю систему. Вони вам просто не будуть потрібні”, – підсумував військовий.
Читайте також:
Відстрочка від мобілізації не внесена у реєстр: юрист пояснив, як розв’язати проблему
РФ масовано вдарила КАБами по Запоріжжю: є багато руйнувань та постраждалих (фото, відео)
Мобілізація в Україні – новини, які вже повідомляли
Напередодні журналісти “BBC Україна” зазначили, що найближчим часом не варто чекати на демобілізацію військових в Україні. Посилаючись на неназваного представника української влади, журналісти відзначили, що наразі немає жодного проєкту, який би встановлював межі служби в українській армії.
Раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що Кабмін виділив понад 71 мільйон гривень на друк ще 900 тисяч повісток до кінця 2024 року. Таким чином держава планує друкувати до 300 тисяч повісток на місяць.