
Йдеться про заборону розповсюджувати музику країни-агресора на стримінгових платформах.
В Україні можуть заборонити пісні російською / фото: ua.depositphotos.com
Петиція з пропозицією заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні набрала потрібну кількість голосів для розгляду урядом.
Збір підписів під відповідною петицією розпочався 17 лютого. На сьогодні її підтримали понад 28 тис громадян при необхідний мінімальній кількості у 25 тис.
Як зазначає автор петиції – активіст Олександр Леоненко – російськомовна музика може нести в собі ідеї та послання, що шкодять українській ідентичності та формують негативне ставлення до нашої держави. Також прослуховування російської музика фінансує агресію РФ.
Відео дня
“Гроші, які отримують російські виконавці за прослуховування їхньої музики, йдуть до бюджету Росії, а частина з них використовується на фінансування військових дій, у тому числі на ракети, які вбивають українців”, – зазначає автор.
На його думку, реалізація петиції не буде обмежувати свободи громадян, а лише захистить молодь та допоможе популяризації української музики.
Тепер петицію має розглянути Кабінет міністрів України та прийняти рішення.
Що спровокувало петицію?
У лютому 2025 року відомі співаки та громадські діячі публічно висловили обурення через присутність п’яти треків російського репера MORGENSHTERN у топ-10 музичних чартів України на платформах Apple Music та Spotify.
На тлі цих новин Леоненко створив петицію на сайті Кабміну, щоб закріпити на державному рівні заборону такої музичної продукції в Україні. За 5 днів українці зібрали необхідну кількість голосів.
Подібна ситуація складалася й раніше. Наприклад, у серпні 2022 року, користувачі мережі були обурені тим, що майже чверть пісень у топ-100 Apple Music в Україні були російськими. Це викликало дискусії щодо впливу прослуховування російської музики на фінансування війни проти України, оскільки російські артисти сплачують податки, які можуть використовуватися для підтримки військових дій.
Нагадаємо, що в Україні доступні кілька популярних музичних стрімінгових сервісів, зокрема:
- Spotify: шведський сервіс, офіційно запущений в Україні 15 липня 2020 року;
- Apple Music: сервіс від компанії Apple, доступний українським користувачам через додаток Apple Music;
- YouTube Music: сервіс від компанії Google, доступний в Україні через додаток YouTube Music;
- Deezer: французький музичний сервіс, доступний для українських користувачів;
- Tidal: сервіс, що пропонує музику у високій якості, доступний в Україні.
Щодо фізичних представництв цих сервісів в Україні, більшість із них не мають офіційних офісів тут, надаючи свої послуги дистанційно через мережу Інтернет. Винятком є сервіси від компаній Google та Apple, які мають офіційні представництва в Україні.
Читайте також:
В “Дії” запустили нові корисні послуги для ветеранів та їхніх сімей: деталі
Усі добровольці до 25 років можуть отримати мільйон, але є умови, – Міноборони України
“Як ви можете розмовляти з цими шакалами”: що думають жителі Бучі про дії Трампа, – NYT
Що передувало
Як повідомляв УНІАН, влітку 2022 р. Верховна Рада підтримала законопроект щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. Документ заборонив російську музику в українських медіа, а також прослуховування її в громадських місцях.