Вона зазначила, що тут важливо отримати дозвіл від командування і підтверджувальні документи.
Юристка розповіла про нюанси з відпустками у військових / фото Генштаб ЗСУ
Військовий може піти у відпустку і поїхати за кордон за певних обставин, але є випадки, коли військовому можуть відмовити у цьому праві.
Юрист Ольга Марко розповіла Фокусу, що робити в такому разі. Вона зазначила, що тут важливо отримати дозвіл від командування і підтверджувальні документи.
“Якщо військовий хотів би в період відпустки виїхати за кордон, наприклад, до сім’ї, то йому необхідно вказати це у своєму рапорті. Обов’язково слід вказати в яку саме країну військовий планує їхати. Такий дозвіл командування може як надати, так і відмовити”, – сказала юрист.
Відео дняЧитайте також:
В Україні визначено, хто матиме право перевіряти документи у військовозобов’язаних
“Вже нікого не цікавить”: BBC дізнався, коли з’явиться закон про демобілізацію в Україні
Щомісяця через рекрутингові центри мобілізують 6 500 добровольців, – Міноборони
За її словами, у разі позитивного рішення в наказі про надання відпустки та відпускному квитку додатково зазначають, що військовому надано право на виїзд за кордон. Без цих документів прикордонники можуть відмовити в перетині кордону.
Фахівець нагадала, що під час воєнного стану військові можуть виїхати в таких випадках:
- для лікування;
- через смерть за кордоном одного з членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення військового;
- для виконання завдань у сфері безпеки та оборони.
Марко додала, що виникають ситуації, коли військовим складно отримати відпустку. Частина ситуацій пов’язана з розглядом самих рапортів – неприйняття, недотримання термінів, втрата.
У разі відмови у відпустці юрист радить військовому звертатися до безпосереднього начальника, якщо він не може вирішити питання, тоді до наступного прямого начальника. “Так потрібно йти до вищого командування, ВРП і Міноборони”, – сказала юрист.