За словами адвоката, до законодавства потрібно внести зміни.
Адвокатка уточнила, в якому випадку можна отримати покарання / Колаж УНІАН, фото – УНІАН/Віктор Ковальчук, скріншот
Наявність військової форми у цивільних осіб може викликати обурення у чинних та колишніх військових. Проте це не заборонено законодавством.
Про це розповіла адвокатка Тетяна Козаченко в ефірі каналу Київ24.
“Зараз у законодавстві немає опису того, що таке військова форма. Якщо ви одягаєте футболку з пікселем або камуфляж – це не військова форма”, – поділилася вона.
Відео дня
Адвокатка зазначила, що відповідальність, яка передбачена законом про адміністративні правопорушення, передбачена тільки якщо на військовій формі є розпізнавальні знаки – шеврони та погони.
“Якщо розпізнавальних знаків на формі немає – то немає й відповідальності”, – наголосила Козаченко.
Читайте також:
Українці відповіли, чи готові довго терпіти війну
Закриття кордонів та облік неефективні: капітан 1 рангу запасу розкритикував примусову мобілізацію
“4-5 років в формі або стільки ж на зоні”: Дикий заявив, що чоловіків потрібно поставити перед вибором
Адвокатка поділилася, що є велика кількість цивільних осіб, які одягають камуфляжний одяг, щоб скоювати злочини. Вона вважає, що потрібно внести зміни до законодавства, щоб такі люди могли отримати справедливе покарання.
Військова форма ЗСУ – важливі новини
Раніше УНІАН писав, що в лютому 2024 року в ЗСУ вперше почали видавати жіночу військову форму. В одяг внесли конструктивні елементи, що дають змогу жінкам-військовослужбовцям почуватися комфортно.
Крім того, у 2023 році поліція Києва викрила “фонд”, представники якого у військовій формі збирали кошти для ЗСУ. Відкриттю кримінального провадження передував конфлікт між представниками фонду та громадянами.