За його словами, потрібно розуміти, що ми протистоїмо ворогу, який чисельно переважає нас і людьми, і технічними засобами.
Юрист прокоментував питання демобілізації / фото УНІАН
В Україні необхідне врегулювання питання демобілізації. Проте наразі арифметично говорити про неї достатньо складно. Про це заявив військовий юрист, учасник проекту “Пантерівець” Тарас Боровський в ефірі “Київ 24”.
“Я спілкуюся з багатьма військовими, і вони говорять: якби кожен з нас сказав, що ми беремо і знімаємось повністю з оборони якогось українського міста, і поїхали собі по домах, тому що ми вважаємо, що треба, щоб ми були демобілізовані? Все ж таки у нас є певна дисципліна, ієрархія в командуванні”, – пояснив він.
Боровський стверджує, що верховним головнокомандувачем є президент і він у нас “сьогодні має фактично підконтрольну собі фракцію в парламенті”.
Відео дня
“Наприклад, президент міг би якимось чином посприяти у врегулюванні і наведенні справедливості у питанні демобілізації та звільненні військовослужбовців, які дійсно вже повністю віддали весь свій борг, потенціал, здоров’я на захист Батьківщини. Їх все ж таки можна було б відпустити на відпочинок”, – сказав юрист.
Разом з тим, за його словами, потрібно розуміти, що ми протистоїмо ворогу, який чисельно переважає нас і людьми, і технічними засобами. Боровський зазначив:
“Тому, на жаль, поки що про демобілізацію, думаю, арифметично говорити достатньо складно”.
Крім того, він пояснив, Кримінальний кодекс передбачає, що за дезертирство, вчинене в умовах воєнного стану, передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.
“Однак, при обранні будь-якого виду покарання та об’єму цього покарання суддя, користуючись своїм власним переконанням, може брати до уваги обставини вчинення злочину. Це можуть бути пом’якшуючі або обтяжуючі обставини”, – сказав юрист.
Випадки СЗЧ в Україні
Як повідомляв УНІАН, 21 вересня військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишає частину до встановлення чітких термінів служби чи свого 25-річчя. Чоловік пояснив це бажанням донести до влади та суспільства необхідність демобілізації.
Багато військових засудили вчинок Гнезділова. Так сержант 5-ї окремої штурмової Київської бригади Юрій Сиротюк, що дезертир вчинив найважчий злочин, який можна уявити під час війни. За словами Сиротюка, найогидніше в цьому всьому – пропаганда дезертирства з боку Гнезділова.
Гнезділову вже повідомили про підозру. Чоловіка звинувачують у самовільному залишенні військової частини, вчиненому з метою ухилення від військової служби, в умовах воєнного стану. Йому може загрожувати до 12 років позбавлення волі.
Також Боровський вважає, що 95% випадків самовільного залишення частин військовими трапляються через конфлікт між бійцем та командиром, який дає “неймовірні накази”. Відповідаючи на запитання щодо самовільного залишення військовими частин, і чи дійсно військові, які вперше здійснили СЗЧ, почали повертатися на фронт замість ув’язнення, він зауважив, що поки не може говорити про таку тенденцію, але загалом такий механізм запроваджено, він діє.