Україна забезпечує російським військовополоненим безпеку, належні умови розміщення, медичну допомогу та інші гуманітарні права.
Загалом було створено 4 табори для тримання військовополонених РФ / фото УНІАН, В’ячеслав Ратинський
На утримання російських військовополонених з початку повномасштабного вторгнення РФ Україна витратила 294,2 мільйони гривень. Про це повідомили у Рахунковій палаті України.
Зазначається, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ Україна повинна утримувати російських військовополонених, кількість яких постійно зростає. Через те, що спеціальної інфраструктури для цього не було, уряд в умовах обмежених часових та фінансових ресурсів організував систему утримання військовополонених під управлінням Міністерства юстиції.
“З березня 2022 року по червень 2024 року Мін’юст створив 4 табори для тримання військовополонених і додатково організував їхнє розміщення, охорону та медичне забезпечення у більш, ніж пів сотні дільниць, створених в установах виконання покарань. На зазначені цілі безпосередньо спрямували 294,2 млн гривень”, – йдеться у повідомленні Рахункової палати.
Відео дня
При цьому зазначено, що значну підтримку для забезпечення належних умов тримання полонених надали благодійні організації та іноземні партнери, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста.
“Україна забезпечує російським військовополоненим безпеку, належні умови розміщення, медичну допомогу, право на працю та інші гуманітарні права, гарантовані Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими”, – мовиться у повідомленні.
Читайте також:
На Курщині взяли в полон російських солдатів: вони розповіли про навчання з військами КНДР
У РДК розповіли про успішний експеримент з колишніми російськими солдатами (відео)
Втрати армії Північної Кореїі у Курській області перевищили 3 тисячі осіб, – Зеленський
Як окупанти утримують полонених українців
Відомо, що російські окупанти створили велику мережу так званих “катівень” на всіх захоплених територіях. Міжнародні слідчі вважають, що Росія заздалегідь спланувала і фінансувала центри для катувань в Україні.
Про тортури в російському полоні розповідають не тільки українці, яким вдалося вижити в полоні росіян і повернутися додому, а й громадяни інших країн. Звільнений британський солдат Шон Піннер, який захищав Україну в лавах ЗСУ та потрапив у російський полон, розповів британським ЗМІ про нелюдське поводження окупантів.