Фото: оприлюднені Барросом зімки в соцмережі Х
OSINT-аналітик Джордж Баррос оприлюднив нові супутникові знімки компанії Maxar, які свідчать про невдале випробування міжконтинентальної ракети “Сармат” на космодромі Плесецьк.
Джерело : Баррос у соцмережі Х
Деталі : За словами OSINT-аналітика, великий кратер, розміром приблизно 62 метри завширшки, а також значні пошкодження на стартовому майданчику і навколо нього на місці пускової шахти свідчить про те, що ракета вибухнула незабаром після запалювання або запуску.
фото: George Barros фото: George Barros
Довідково : Довідково: “Сармат” – це російський стратегічний ракетний комплекс із міжконтинентальною балістичною ракетою. Росіяни переконують, що завдяки своїм характеристикам він здатний подолати всі сучасні засоби протиракетної оборони і вважається озброєнням із найбільшою у світі дальністю ураження цілей.
За офіційними російськими даними, ракета “Сармат” має дальність польоту понад 11 тисяч кілометрів і може нести боєголовку вагою 100 тонн.
фото: George Barros фото: George Barros
Нагадаємо : Перед цим OSINT-проєкт MeNMyRC оприлюднив знімки із супутника, які засвідчили, що у російському Плесецьку під час випробувань вибухнула міжконтинентальна ракета “Сармат”.
РЕКЛАМА:
Передісторія :
У червні 2023 року правитель РФ Володимир Путін на зустрічі з випускниками військових хвалився найновішими зразками зброї в армії та погрожував поставити на бойве чергування нові пускові установки “Сармат” з новою важкою ракетою. Він також запевняв, що плани з підвищення потенціалу всіх компонентів російських збройних сил будуть реалізовані повністю.
Західні ЗМІ повідомляли про п’ять невдалих запусків “Сармата”.
За даними CNBC, найтриваліший випробувальний політ “Сармата” тривав трохи більше ніж дві хвилини: ракета пролетіла трохи більше ніж 35 кілометрів, перш ніж втратила керування і розбилася.
Єдиний успішний запуск ракети нібито відбувся 20 квітня 2022 року.
Правитель РФ Володимир Путін доручив у 2022 році поставити “Сармат” на бойове чергування, що було зроблено у вересні 2023 року.
Джерело
Continue Reading